Muxtar respublikada hərraca çıxarılan 10 qeyri-yaşayış sahəsi özəlləşib
Muxtar respublikada hərraca çıxarılan 10 qeyri-yaşayış sahəsi özəlləşibİyulun 18-də Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin tabeliyində "Hərracların Təşkili Mərkəzi" publik hüquqi şəxs tərəfindən dövlət mülkiyyətində olan daha 13 qeyri-yaşayış sahəsinin özəlləşdirilməsi ilə bağlı hərrac keçirilib.
Bu barədə Xidmətin yaydığı məlumatda bildirilir.
Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətində baş tutan hərrac prosesində Babək və Şahbuz rayonlarından 6 yaşayış məntəqəsi üzrə müxtəlif xidmət sahələrinə aid dövlət mülkiyyətində olan qeyri-yaşayış sahələri satışa çıxarılıb. Hərracın şəffaf və rəqabətli keçirilməsi üçün əvvəlcədən zəruri tədbirlər görülüb və prosesin videokamera ilə çəkilişi aparılıb.
İyul ayında keçirilən 5-ci hərrac prosesində Hərracların Təşkili Mərkəzi tərəfindən özəlləşdirilməyə çıxarılan 13 qeyri-yaşayış sahəsindən 10-u hərrac yolu ilə satılıb, 3 qeyri-yaşayış sahəsinin hərracı isə sifarişçi olmadığından baş tutmamış hesab olunub. Nəticədə 10 sifarişçi hərracın qalibi olub. Rəqabətli keçən hərrac nəticəsində 6 qeyri-yaşayış sahəsi üzrə əmlakın satış qiyməti start qiymətindən dəfələrlə yüksək olub.
Bnudan əvvəl Mərkəzin təşkilatçılığı ilə cari ay ərzində 4 hərrac keçirilib. 9 iyulda dövlət mülkiyyətində olan 11 avtonəqliyyat vasitəsinin, 11 iyulda 13 qeyri-yaşayış sahəsinin satışı, 12 iyulda bələdiyyə mülkiyyətində olan 1 torpaq sahəsinin icarəyə verilməsi, 16 iyulda isə muxtar respublikanın 7 bələdiyyəsi üzrə 8 torpaq sahəsinin mülkiyyətə, 2 torpaq sahəsinin isə icarəyə verilməsi ilə bağlı hərraclar baş tutub. / marja.az
Tarix: 19 Jul 2024 | Baxılıb: 384
Xarici şirkət: "Haqsızlıq var, nazirlikdən hərracın dayandırılmasını xahiş edirik"
Bir müddət əvvəl Səbail rayonu Nizami küçəsində yerləşən 21 mərtəbəli "Landmark" Biznes Mərkəzi hərraca çıxarılıb. Məlumata görə, "Landmark" Biznes Mərkəzindən bildirilib ki, binanın hərraca çıxarılmasınd
kiraye evler ucuz evler ev alqi satqisi bakida bina az kiraye evler ev alqi satqisi yasamalda kiraye evler abseronda ev alqi satqisi xalqlar dostluguda