Şirkətlər qrupuna yaxın daha bir MTK təsis edilib
"Avant Group" Mənzil Tikinti Kooperativinə yaxın yeni şirkət təsis edilib. xəbər verir ki, Dövlət Vergi Xidmətinin Bakı şəhəri Lokal Gəlirlər Baş İdarəsi "Avant Seaside" Mənzil Tikinti Kooperativini dövlə
DOĞMA DİYARLARA HƏYAT QAYIDIR - "Ağdam Rezidens
İşğaldan azad edilmiş doğma torpaqlara həyat yenidən qayıdır. Qarabağın qapısı adlandırılan Ağdamın mərkəzində inşa edilmiş ilk yaşayış kompleksinin davamı olaraq yeni yaşayış kompleksinin tikintisinə start verilib. Müasi
İsmayıllıda yerləşən qoruq 1,3 milyon manata abadlaşdırılacaq - QALİB ŞİRKƏT
Dövlət Turizm Agentliyinin "İsmayıllı rayonu, Lahıc qəsəbəsində yerləşən "Lahıc" Dövlət Tarix-Mədəniyyət Qoruğunun abadlaşdırılması" üzrə keçirdiyi tender yekunlaşıb. xəbər verir ki, tenderdə qalib şirkə
Kənd təsərrüfatı təyinatlı torpaqlarda tikinti-quraşdırma işlərilə bağlı açıqlama
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti kənd təsərrüfatı təyinatlı torpaqlarda yaşayış təyinatlı tikililərin inşasına icazə veriləcəyi barədə xəbərin bir sıra vətəndaşlar tərəfindən düzgün anlaşılmadığın
Naxçıvanda daşınmaz əmlakın qeydiyyatı 3,6 faiz artıb
Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyindən verilən məlumata əsasən, Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən 2024-cü ildə 11268 daşınmaz əmla
İndiyədək kirayə mexanizmi çərçivəsində bağlanan müqavilələrin sayı açıqlanıb
İndiyədək satmaq öhdəliyi ilə kirayə mexanizmi çərçivəsində vətəndaşlarla 6 minə yaxın kirayə müqaviləsi bağlanılıb. Bunu keçirilən mediatur zamanı İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun kirayə mənzil departamentinin direkto
Naxçıvanda keçirilən hərrac və müsabiqələrdən daxilolmalar 12,2 dəfə artıb
Yeddinci çağırış Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin İqtisadi siyasət komitəsinin iclasında Naxçıvan Muxtar Respublikası iqtisadiyyat nazirinin müavini, nazir vəzifələrini müvəqqəti icra edən Abbas İsmayılov iqtisad
Naxçıvanda özəlləşdirmədən və icarədən daxilolmalar kəskin artıb
Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyindən verilən məlumata əsasən, 2024-cü ildə Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin xətti ilə dövlət əmlakını
dasinmaz emlak ev alqi satqisi bakida kiraye evler sahibinden kiraye evler bakida dasinmaz emlakin alqi satqisi kiraye evler suraxanida zigda kiraye evler kiraye ev hovsan