Möminə Xatın Türbəsinin bərpası üçün Avstriya şirkətilə müqavilə bağlanılıb
Möminə Xatın Türbəsinin bərpası üçün Avstriya şirkətilə müqavilə bağlanılıb"Naxçıvan Muxtar Respublikasının sosial-iqtisadi inkişafına dair 2023–2027-ci illər üçün Dövlət Proqramı"nın 2023-2024-cü illər üzrə Təfsilatlı Tədbirlər Planı"na uyğun olaraq Möminə Xatın Türbəsinin  bərpası və ərazinin abadlaşdırılması ilə bağlı layihələndirmə işlərinin aparılması məqsədilə Avstriyanın dünyaca məşhur restavrasiya şirkəti olan "Atelier Erich Pummer GMBh" ilə müqavilə bağlanılıb.
Bu barədə Marja-ya Naxçıvan Muxtar Respublikası Nazirlər Kabinetinin mətbuat xidmətindən bildirilib.
Möminə Xatın Türbəsinin bərpası üçün Avstriya şirkətilə müqavilə bağlanılıbQeyd edilib ki, Sentyabrın 22-də şirkətin rəhbəri Erik Pumer və işçi qrupu Naxçıvana gəlmiş, Möminə Xatın Türbəsinin mövcud vəziyətinin hərtərəfli tədqiqi və ölçmə işlərinin aparılması üçün ilkin baxış keçirilmişdir.
Qeyd edək ki, şirkət Azərbaycanda bu sahədə 15 ildən artıqdır ki, fəaliyyət göstərir.
Möminə Xatın Türbəsinin bərpası üçün Avstriya şirkətilə müqavilə bağlanılıb Möminə Xatın Türbəsinin bərpası üçün Avstriya şirkətilə müqavilə bağlanılıb Möminə Xatın Türbəsinin bərpası üçün Avstriya şirkətilə müqavilə bağlanılıb Möminə Xatın Türbəsinin bərpası üçün Avstriya şirkətilə müqavilə bağlanılıb / marja.az
Tarix: 24 Sep 2024 | Baxılıb: 332
dasinmaz emlak ev alqi satqisi bakida ucuz evler torpaq sahesi satilir ipoteka evler 2026 genclikde kiraye evler ev alqi satqisi neriman nerimanovda