Şuşada yeni su anbarının tikintisinə başlanılıb
Şuşada yeni su anbarının tikintisinə başlanılıbŞuşa şəhərində dəniz səviyyəsindən 1 406 metr hündürlükdə yeni su anbarı tikilir.
Bunu "Azərsu" ASC-nin mətbuat katibi Anar Cəbrayıllı Şuşa şəhərinin içməli su təchizatı sistemlərinin tikintisi layihəsi çərçivəsində görülən işlərin geniş ictimaiyyətə çatdırılması məqsədilə şəhərə təşkil edilən səfər zamanı deyib.
O qeyd edib ki, yeni anbar bu ilin sonuna kimi istifadəyə veriləcək:
"Anbar iki hissədən ibarətdir və hər birinin həcmi 1 000 kubmetrdir. Anbar vasitəsilə suyun optimal idarəetməsi və dayanıqlılığı təmin edilir. Anbarda toplanan su elektrik enerjisi olmadan Şuşa şəhərinə paylanacaq. Bu anbar baş verən istənilən qəza zamanı şəhərin su təchizatının fasiləsiz davam etməsini təmin edəcək". / marja.az
Tarix: 1 Mar 2023 | Baxılıb: 353
ev alqi satqisi ev elanlari kiraye evler ipoteka evler 2026 hazir ipatekada olan evler evler satilir ev alqi satqisi qara qarayevde