Naxçıvanda ilk dəfə müsabiqə yolu ilə 1 torpaq sahəsi mülkiyyətə verilib
Naxçıvanda ilk dəfə müsabiqə yolu ilə 1 torpaq sahəsi mülkiyyətə verilibNaxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin tabeliyində "Hərracların Təşkili Mərkəzi" publik hüquqi şəxs tərəfindən Naxçıvan şəhər Əliabad bələdiyyəsinə məxsus 1 torpaq sahəsinin mülkiyyətə verilməsi ilə bağlı ilk dəfə torpaq müsabiqəsi keçirilib.
Dövlət Xidmətindən Marja-ya verilən məlumata görə, məktəb və bağça binasının tikintisi məqsədilə müsabiqəyə çıxarılan torpaq sahəsinin müsabiqə prosesində qeydiyyatdan keçmiş 2 sifarişçi iştirak edib.
Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətində keçirilən müsabiqədə torpaq sahəsinə dair təkliflər sifarişçilər tərəfindən möhürlü zərflərdə komissiya üzvlərinə təqdim edilib. Qanunvericiliyə müvafiq olaraq möhürlü zərflər komissiya üzvlərinin iştirakı ilə açılıb və ən yüksək qiymət təklif edən sifarişçi müsabiqənin qalibi elan olunub.
Diqqətə çatdıraq ki, 26 sentyabr 2024-cü il tarixdə növbəti torpaq müsabiqəsinin keçirilməsi nəzərdə tutulub. Keçiriləcək müsabiqə ilə bağlı elan Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin və "Hərracların Təşkili Mərkəzi" publik hüquqi şəxsin rəsmi internet saytlarında yerləşdirilib. / marja.az
Tarix: 3 Sep 2024 | Baxılıb: 386
Etibarlı kirayəçi necə seçilməlidir?
Kirayə evlərin təhlükəsizliyi və rahat idarə olunması üçün etibarlı kirayəçi seçimi xüsusi əhəmiyyət daşıyır. Çünki düzgün seçilməyən kirayəçi sonradan maddi və hüquqi problemlərə səbəb ola bilər. Ev sahibi üçün əsas məqsə
Evi satmazdan əvvəl kosmetik təmir həqiqətən dəyər qatırmı?
Evi satmazdan əvvəl kosmetik təmir mövzusu daşınmaz əmlak bazarında ən çox müzakirə olunan məsələlərdən biridir. Bir çox ev sahibi təmirə çəkilən xərcin satış qiymətinə real təsir edib-etmədiyini düşünür. Alıcıların seçi