Bakının mərkəzində tikini altına düşən yaşıllıqlar köçürüləcək
Bakının mərkəzində tikini altına düşən yaşıllıqlar köçürüləcəkBakı Dəmiryol Vağzalı və 28 May metrostansiyasının qarşısında abadlıq-quruculuq işləri aparılan ərazidə tikini altına düşən yaşıllıqlar köçürüləcək.
Bunu "Bakı Şəhər Əsaslı Tikinti və Təmir" MMC-nin mühəndisi Ariz İsmayılov Dövlət Ekoloji Ekspertiza Agentliyində keçirilən ictimai dinləmədə deyib.
VTB-də minimal faiz dərəcəsi ilə nağd kredit 10.49%-dən
O bildirib ki, tikinti işlərinə görə 10 şam ağacı Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) ətraf ərazilərinə köçürüləcək: "Beton hissələrə düşən yaşıllıqlar kiçik parametrli və köçürülməyə uyğun ağaclardır. Tikinti zamanı həmin bölgədəki yaşıllıq ərazilərə dəyən ziyanı minimum səviyyəyə endirməyə çalışırıq. Ekoloji mühiti qorumaq üçün 2 400 kvadratmetri yaşıllıqlardan ibarət olan 3.5 hektar ərazini əhatə edən park tikilir. Parkda tikilən ağaclar Bakı iqliminə uyğun növlərdir".
© "Report"
Tarix: 27 Sep 2024 | Baxılıb: 511
Kirayə bazarında tələb olunan ev tipləri necə dəyişir?
Kirayə evlər cəmiyyətin sosial və iqtisadi dinamikasına ən tez reaksiya verən sahələrdən biridir. İnsanların yaşayış tərzi dəyişdikcə kirayə mənzillərə olan tələblər də paralel şəkildə yenilənir. Əvvəllər geniş və mərkəzd
ucuz kiraye evler ev elanlari menziller dasinmaz emlakin alqi satqisi kiraye evler xetaide tezbazar az evler ev alqi satqisi nerimanovda